Mēs izmantojam cookies. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat to lietošanai.
OK
Pasūtījuma statusu x
Izrakstīties

00371 6303183000371 63031830

Biežāk Uzdotie Jautājumi

 1. Ar kādām riepām es drīkstu braukt?
 2. Kā es atpazīšu riepas marķējuma krāsu produkta aprakstā?
 3. Kad man nepieciešama vispārēja eksplotācijas atļauja?
 4. Kāda nozīme ir apzīmējumiem pie ātruma indeksa, kā piemēram Q un T?
 5. Kādas firmas un izmērus Jūs piedāvājat?
 6. Kādu iespaidu atstāj riepu maiņa uz antibloķēšanas un pretbuksēšanas sistēmu (ABS un ASR) ?
 7. Kas ir apzīmējums - S?
 8. Kas ir plūdlīniju riepas?
 9. Ko es saņemšu, ja pasūtīšu "Top Quality"?
 10. Ko nozīmē "sagatavošanā"?
 11. Ko nozīmē apzīmējums "Nav ražošanā"?
 12. Ko nozīmē E-apzīmējums?
 13. Ko nozīmē FR?
 14. Ko nozīmē M+S?
 15. Ko nozīmē ML ?
 16. Ko nozīmē riepu apzīmējums "Star Performer?"
 17. Ko nozīmē slodzes indeks (LI) vai kravnesības indekss, piemēram 85 vai 86?
 18. Ko nozīmē TÜV-GS?
 19. Kur es varu atrast informāciju par riepu testiem?
 20. Vai es drīkstu braukt ar dažādām riepām?
 21. Vai es drīkstu braukt ar riepām, kurām ir augstāks ātruma indekss?
 22. Vai es varu ari citas riepas montēt uz diskiem?
 23. Vai es varu izmantot arī citas riepas, kas nav norādītas transporta līdzekļa tehniskajā aprakstā?
 24. Vai es varu no Jums saņemt riepu drošības sertifikātu?
 1. Ar kādām riepām es drīkstu braukt?

  Jūsu transporta līdzeklim piemērotos riepu izmērus Jūs atradīsiet transporta līdzekļa tehniskajā aprakstā. Tur Jūs atradīsiet arī papildus norādījumus attiecībā uz riepu izvēles iespējām (piemēram, platām riepām, ziemas riepām) un norādījumus par izmēriem vieglmetāla riteņiem. 2. Kā es atpazīšu riepas marķējuma krāsu produkta aprakstā?

  Mūsu interneta veikalā aiz riepu izmēra norādes Jūs visbiežāk atradīsiet riepas marķējuma krāsu. Burtu saīsinājumi, kā piemēram WLT vai OWL (outline white letters) un BLK vai BSW (black sidewall), dos konkrētāku informāciju par riepas marķējuma krāsu. 3. Kad man nepieciešama vispārēja eksplotācijas atļauja?

  Ja Jūs vēlaties savam transporta līdzeklim montēt cita izmēra riepas, Jums nepieciešama vispārēja eksplotacijas atļauja (ABE). To Jūs, lūdzu, pievienojiet sava transporta līdzekļa dokumentiem, lai katrā laikā pēc lūguma varētu uzrādīt. 4. Kāda nozīme ir apzīmējumiem pie ātruma indeksa, kā piemēram Q un T?

  Šie burti informē par pieļaujamo maksimālo ātrumu riepām. Katram burtam atbilst noteikta ātruma kategorija. Pārskatu Jūs atradīsiet šeit. Ziemas riepas Jūs varat izvēlēties ar mazāku ātruma indeksu. Tādā gadījumā Jums transporta līdzekļa iekšpusē jānovieto uzlīme ar pieļaujamā ātruma atzīmi. Pārsvarā tiek ieteikts izvēlēties riepas ar nākamo zemāko ātruma indeksu. 5. Kādas firmas un izmērus Jūs piedāvājat?

  Mūsu mājas lapā www.reifen-direkt.lv , mēs piedāvājam vairāk kā 10 000 riepu tipus no 60 riepuražotāju firmām. Izmantojot mūsu pārskatāmo meklēšanas sistēmu, Jūsu varat izveidot individuālu piedāvājumu. 6. Kādu iespaidu atstāj riepu maiņa uz antibloķēšanas un pretbuksēšanas sistēmu (ABS un ASR) ?

  Mainot riepas transporta līdzekļiem ar antibloķēšanas un pretbuksēšanas sistēmu, jāņem vērā riepu izmērs un atbilstošā izmēra perimetrs, jo pie lielākas novirzes var rasties sistēmas darbības traucējumi. Šādā gadījumā Jums nepieciešams atbilstošs sertfikāts no riepu ražotāja. Šī drošības garantija var kalpot kā dokuments pārbaudes instancēs. 7. Kas ir apzīmējums - S?

  Ar vadlīniju ECE-R 117 ES ir noteikusi robežvērtības riepu rites troksnim. Burts "S"saistībā ar sekojošu ciparu uz riepas malas nosaka, ka runa ir par riepu ar pazeminātu trokšņu līmeni. Vieglo automobīļu riepas bez S - apzīmējuma nedrīkst tirgot pēc pārejas termiņa.
  Pārejas periodi S apzīmējumam:
  - Ar 2009.gada 1. oktobri vieglo automašīnu riepām ( pēc ECE - R 30) platumā līdz 185 mm.
  - Ar 2010.gada 1. oktobri vieglo automašīnu riepām ( pēc ECE - R 30) platumā no 195 mm līdz 215mm.
  - Ar 2011.gada 1. oktobri vieglo automašīnu riepām ( pēc ECE - R 30) platumā vairāk kā 215 mm. 8. Kas ir plūdlīniju riepas?

  Modernās riepas arvien biežāk ir aprīkotas ar plūdlīniju protektoru, tas nozīmē, ka protektors ir tā konstruēts, ka tā raksts novirza ceļa virskārtas dubļus un mitrumu. Šādas protektora plūdlīnijas ir riepu priekšrocība (skaņa, mitrums), kā arī uz ledus un sniega. 9. Ko es saņemšu, ja pasūtīšu "Top Quality"?

  "Top Quality" nozīmē nevis riepu firmu, bet gan īpašas kvalitātes riepu izdevīgo cenu segmentā. Ja Jūs izvēlēsieties šo piedāvājumu, Jūs saņemsiet no mums tās pašas markas kvalitatīvāko riepu, kas noliktavas rezervju dēļ tiek piedāvāta uz izdevīgākiem noteikumiem. 10. Ko nozīmē "sagatavošanā"?

  Norādījums par sagatavošanu nozīmē, ka konkrētā riepu tipa ražošana tiek plānota. Tomēr mēs nevaram Jums pateikt konkrētu piegādes termiņu, jo ražošanas process vēl nav uzsākts. 11. Ko nozīmē apzīmējums "Nav ražošanā"?

  Apzīmējums "Nav ražošanā" aiz riepas izmēra norāda, ka šis profils esošajā sezonā netiek ražots. Tomēr ražotāja atlikumi līdz pilnīgai izpārdošanai vēl ir pieejami. 12. Ko nozīmē E-apzīmējums?

  Pirms dažiem gadiem spēkā stājās noteikums, ka visām ES pārdotām riepām jāatbilst stingriem Eiropas normatīviem. Lai šīs normas izpildītu, jābūt īstenotiem augstiem kvalitātes standartiem. Uz tiem norāda Eiropas atzīme ar saīsinājumu "E"vai "e" uz riepas malas. 13. Ko nozīmē FR?

  Apzīmējums FR nozīmē "Diska riba". Tas ir gumijas aizsargs uz diska ārējās malas. 14. Ko nozīmē M+S?

  Eiropas teritorijā atzīme M+S (slapjdranķis un sniegs) attiecināma uz ziemas riepām. Savu specifisko īpašību - sīko iedobju un speciālā materiāla, dēļ, tās ir īpaši piemērotas braukšanai ziemas apstākļos. Ja vasaras riepu elastība pie 7°C būtiski krītas un līdz ar to pasliktinās riepas saķere ar ceļa virsmu, tad ziemas riepas sastāv no īpaša aukstumizturīga gumijas maisījuma, kurā ir augsts silikona un dabīgā kaučuks saturs. It sevišķi uz slapjiem un apledojušiem ceļiem M+S riepas izceļas ar labāku saķeri un ir daudz labākas par vasaras riepām bremzēšanas, pagriezienu un izslīdēšanas gadījumos. 15. Ko nozīmē ML ?

  Apzīmējums ML nozīmē "ar līsti". Tas ir gumijas velvējums pie riepas ārējās malas, kam jānovērš diska skrambāšanos gar bortiem. 16. Ko nozīmē riepu apzīmējums "Star Performer?"

  Riepu firma "Star Performer" ir Vācu ražojums. Mājas lapā www.starperformer.de Jūs varat iegūt plašu informāciju. Diemžēl šobrīd mēs vēl nevaram Jums piegādāt testa informāciju, jo nav veikts riepu novērtējums. 17. Ko nozīmē slodzes indeks (LI) vai kravnesības indekss, piemēram 85 vai 86?

  Riepas slodzes indekss nosaka katras atsevišķas riepas maksimālo pieļaujam noslogojumu kilogramos. Mainot riepas, būtu jāsaglabā esošais indekss vai jāizvēlas augstāka riepas kravnesība. Noteikts ir, ka vienas riepas kravnesība reizinot ar 2 nosedz vienas ass kravnesību (transporta līdzekļa tehniskā apraksta 16 pozīcija). Katrai vērtībai speciālā normu tabulā atbilst maksimālais noslogojums kilogramos. Piemēram, 515 kg kravnesībai atbilst indekss 85, bet 530 kg šis indekss ir 86. Pārskata tabulu Jūs atradīsiet šeit. 18. Ko nozīmē TÜV-GS?

  TÜV-GS ir speciāls zīmogs. Saīsinājums GS nozīmē "pārbaudīta drošība", t.i. atbistošais izstrādājums ir pārbaudīts neatkarīgā, neitrālā speciālistu organizācijā TÜV un ir atzīts par drošu. 19. Kur es varu atrast informāciju par riepu testiem?

  Informācija par riepu testēšanas rezultātiem pieejama mājas lapā http://www.tyretest.com 20. Vai es drīkstu braukt ar dažādām riepām?

  Ir atļauts braukt ar dažādām riepām, ja uz vienas ass atrodas vienādas riepas. Mēs gan to neieteiktu, jo izmantjot dažādas riepas, tiek negatīvi ietekmēta transporta līdzekļa vadāmība, it sevišķi slapjā laikā vai ceļa posms ar risēm. 21. Vai es drīkstu braukt ar riepām, kurām ir augstāks ātruma indekss?

  Jūs jebkurā laikā varat braukt ar riepām, kurām ir augstāks ātruma indekss. 22. Vai es varu ari citas riepas montēt uz diskiem?

  Lūdzu, izmantojot disku aprakstu vai transporta līdzekļa tehnisko aprakstu, noskaidrojiet pieļaujamos riepu izmērus vai arī vērsieties tieši pie ražotāja. 23. Vai es varu izmantot arī citas riepas, kas nav norādītas transporta līdzekļa tehniskajā aprakstā?

  Lūdzu izmantojiet tikai likumīgi noteiktās riepas, kas uzrādītas Jūsu transporta līdzekļa tehniskajā aprakstā. Tur Jūs atradīsiet sīkāku informāciju par pieļaujamiem riepu izmēriem, kā arī riepu kravnesību un pieļaujamo maksimālo ātrumu. 24. Vai es varu no Jums saņemt riepu drošības sertifikātu?

  Ja to riepu vai disku izmērs, kādu Jūs vēlaties iegādāties, neatbilst norādītajiem parametriem Jūsu transporta līdzekļa tehniskajā aprakstā, tad ir nepieciešama izziņa par riepu tehniskajiem datiem no to ražotāja. Tādas vispārīgas normas kā novirze no riepu vai disku izmēriem ir jāsaskaņo sertificētam speciāistam.