Mēs izmantojam cookies. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat to lietošanai.
OK
Pasūtījuma statusu x
Izrakstīties

00371 6303183000371 63031830

Biežāk Uzdotie Jautājumi

 1. Kādus parametrus izvērtē ES riepu marķējums?
 2. ES riepu marķējums: Rites pretestība
 3. ES riepu marķējums: Saķere uz slapja ceļa
 4. ES riepu marķējums: trokšņa līmenis
 5. Papildu kritēriji / riepu vērtēšanas varianti
 1. Kādus parametrus izvērtē ES riepu marķējums?

  ES riepu marķējums sastāv no trīs komponentiem:

  - Rites pretestība (degvielas izlietojuma efektivitāte):
  Simbols apzīmē riepu rites pretestību - jo zemāka tā ir, jo mazāk enerģijas tās prasa un zemāks ir degvielas patēriņš. Šis indikators norāda patēriņu, tādējādi jo energoefektīvākas riepas, jo mazāka ietekme uz vidi un zemāka CO2 emisija.

  Vērtējums ir izteikts klasēs no "A" līdz "G", kur "D" netiek izmantota.

  - Saķere uz slapja ceļa
  Šis simbols norāda riepas saķeri ar slapja asfalta.
  Saķere uz slapja seguma ir atslēgas faktors, ja runa ir par riepas drošības līmeni. Saķerei ar slapju segumu  ir milzīga nozīme drošībai uz ceļa, jo riepa ar lielisku saķeri ievērojami saīsina bremzēšanas ceļu.

  Īsāks bremzēšanas ceļš, augstāka klase.

  Riepu etiķetes gradācija ir sadalīta klasēs "A" līdz "G", kur D un G netiek izmantotas.
  Trokšņa līmenis

  Skaļruņa simbols apzīmē troksni, ko rada riepas uz ceļa virsmas. Šis troksnis tiek mērīts decibelos (dB). Riepu troksnis ietekmē ne tikai kopējo troksni  transportlīdzeklī un komfortu braukšanas laikā, bet arī trokšņu piesārņojuma ietekmi uz vidi. Jo vairāk melnu viļņu, jo skaļākas riepas. 2. ES riepu marķējums: Rites pretestība

  Simbols apzīmē riepu rites pretestību: jo zemāka tā ir, jo mazāk enerģijas tās prasa un zemāks ir degvielas patēriņš. Šis indikators informē patērētājus gan par riepu energoefektivitāti, gan arī to ietekmi uz vidi un CO2 emisiju.

  Riepu veidotais degvielas ietaupījums tiek novērtēts tāpat kā drošības parametri. Bet šajā gadījumā, klasifikāciju joprojām apzīmē ar krāsu ikonu, kas atbilst standartam ko izmanto visā ES energoefektivitātes apzīmēšanai.

  Vērtējums ir izteikts klasēs no "A" līdz "G", kur "D" nav izmantota. Par vienu parametru augstāka klase ļauj ietaupīt aptuveni 0,1 litrus degvielas uz 100 km. Atšķirība starp "G" klasi un „ A“ klasi ir aptuveni 7,5% no degvielas patēriņa.  KlaseVieglo automašīnu
  riepu rites pretestība kg/t
  Vieglo kravas automašīnu
  riepu rites pretestība kg/t
  Kravas automašīnu
  riepu rites pretestība kg/t
  - A -
  ≤ 6,5 ≤ 5,5 ≤ 4,0
  - B -
  6,6 - 7,7 5,6 - 6,7 4,1 - 5,0
  - C -
  7,8 - 9,0 6,8 - 8,0 5,1 - 6,0
  - D -
  - - 6,1 - 7,0
  - E -
  9,1 - 10,5 8,1 - 9,2 6,1 - 7,0
  - F -
  10,6 - 12,0 9,3 - 10,5 ≥ 8,1
  - G -
  ≥ 12,1 ≥ 10,6 -
  Robežlielumi rites pretestības klasifikācijai 3. ES riepu marķējums: Saķere uz slapja ceļa

  Šis simbols rāda riepas saķeri ar slapju asfaltu. Saķere ir galvenais faktors, kad runa ir par riepas drošības parametriem. Saķerei ar slapju ceļu ir milzīga nozīme satiksmes drošībā, jo riepa ar ļoti labu saķeri būtiski samazina bremzēšanas ceļu.

  Riepu marķējuma gradācija ir sadalīta klasēs no  "A" līdz "G", kur "D" un "G" netiek izmantotas.Bremzēšanas attāluma atšķirība no vienas klases līdz nākamai uz slapja ceļa ar sākotnējo ātrumu 80 km / h ir  1-2 auto garumi (3,0-6,0 m), vidēji 4,5 m. Starp klasi "G" un klasi "A" kopējais samazinājums ir aptuveni 30% no bremzēšanas attāluma.

  Kopējā bremzēšanas ceļu atšķirība „A“un „F“ klasei ir vairāk kā 18 m


  KlaseVieglo automašīnu
  rādītājs (G)
  Vieglo kravas
  rādītājs (G)
  Kravas automašīnu riepu
  rādītājs (G)
  - A -
  ≥ 1,55 - -
  - B -
  1,40 - 1,54 - -
  - C -
  1,25 - 1,39 - -
  - D -
  - - -
  - E -
  1,1 - 1,24 - -
  - F -
  ≤ 1,09 - -
  - G -
  - - -
  Robežlielumi saķerei rādītājiem ar slapju asfaltu

  (Parametrs "G" attiecas uz atskaites riepu. Saķeres ar slapju ceļu raksturojošo parametru klasifikācija ir izstrādāta tikai vieglo automašīinu riepām. Kravas automašīnu riepām, vieglo kravas automašīnu riepām metodes šobrīd tiek izstrādātas.) 4. ES riepu marķējums: trokšņa līmenis

  Skaļruņa simbols apzīmē troksni, ko rada riepas uz ceļa virsmas. Šis troksnis tiek mērīts decibelos (dB). Riepu troksnis ietekmē ne tikai kopējo troksni  transportlīdzeklī un komfortu braukšanas laikā, bet arī trokšņu piesārņojuma ietekmi uz vidi. Jo vairāk melnu viļņu, jo skaļākas riepas.

  Marķējums ar 2 skaņas viļņiem atbilst no 11/2012 spēkā kas ES direktīvām.

  3 melni skaņas viļņi
  Trīs melni skaņas viļņi ir augstākais trokšņu līmenis. Šī klasifikācija atbilst ES standarta limitam saskaņā ar Direktīvu "2001/43/EK", kas ir spēkā līdz 10/2012. Riepa ar šādu marķējumu pārsniedz normu, ko pieļauj direktīvas prasības , kas ir spēkā ar ES 2012 gada novembri.

  2 melni skaņas viļņi
  Divi melni skaņas viļņi veido vidējo trokšņa līmeni. Šī klasifikācija ir saskaņā ar ES standartiem limita regulējuma „661/2009/EG ", kas ir spēkā no 11/2012.

  1 melns skaņu vilnis
  Viens melns skaņas vilnis ir viszemākais trokšņa līmenis. Trokšņa līmenis ir vismaz 3 dB zem regulējuma “661/2009/EG" noteiktās robežas trokšņa limitiem. 5. Papildu kritēriji / riepu vērtēšanas varianti

  Jaunizveidotais marķējums informē klientu par trim svarīgākajiem kritērijiem - rites pretestību, saķeri ar slapju ceļu un trokšņa emisiju.
  Tomēr pastāv citi svarīgi rādītāji, kas saistīti ar attiecīgā ražojuma drošības īpašībām, kas jāņem vērā, izvēloties jaunas riepas.
  Tie ir, piemēram, akvaplanēšanas īpašības, stabilitātes, izturības, bremzēšanas īpašības uz sausa un slapja ceļa, kā arī sniegums ziemas apstākļos.

  Ražotāji norāda, ka riepas marķējums nav paredzēts kā aizstājējs izsmeļošajai informācijai, ko sniedz, piemēram, testi ar akadēmiskajos žurnālos.
  Tā etiķete ziemas riepām piedāvā, tikai ierobežotu informāciju, jo ziemas īpašības nav norādītas.

  Automobiļu tirdzniecības žurnālos veiktie riepu testi paliek nozīmīgs informācijas avots patērētājiem, jo ??tie pārbauda ne tikai 3 no kritērijiem, kas norādīti uz etiķetes, bet līdz 11 ar papildu drošību saistītās ražojumu īpašības.