Pasūtījuma statusu x
Izrakstīties

6303183063031830

X
Vai jums nepieciešama
palīdzība?
Mēs soli pa solim
jums palīdzēsim
atrast pareizās riepas.
Riepu meklēšana
Platums
Augstums
Diametrs
Reifen Finden
Pēc transportlīdzekļa
Zīmols:
Modeļu piedāvājums:
Ražošanas gads / tips:
Sērija / versija:

Pasūtiet kemperu riepas un sāciet savu ceļojumu mierīgi

Pareiza riepu izvēle savam kemperim vai dzīvojamam treilerim ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu optimālu saķeri ar ceļu un brauktu pēc iespējas drošāk. Šādu braucamo modeļu daudzveidības dēļ arī pazīstamu zīmolu ražotāju piedāvātais riepu klāsts ir ļoti plašs. Zemāk atradīsiet informāciju par CP apzīmējumu, kāpēc RV (recreational vehicle) riepām nevajadzētu pārsniegt noteiktu vecumu un kā atrast īstās riepas.

Ko nozīmē CP apzīmējums riepām?

Saīsinājums CP attiecas uz īpaši ražotām tūrisma riepām. Ja riepas ir marķētas ar vienkāršu C, tās ir komerciālās vai kravas riepas, kuras galvenokārt izmanto furgonos, mikroautobusos un vieglajos kravas automobiļos. Galvenā atšķirība ir tā, ka CP riepas, kas paredzētas kemperiem un treileriem, piedāvā lielāku pārslodzes spēju. Šī priekšrocība tiek panākta, izmantojot pastiprinātu apakškonstrukciju. Turklāt riepas ir mazāk jutīgas pret apmalēm, grants segumu un līdzīgiem šķēršļiem uz ceļa. Turklāt tās var piepūst ar gaisa spiedienu līdz 5,5 bāriem. Tas ir svarīgs aspekts, ja vēlaties maksimāli palielināt sava transportlīdzekļa kravnesību.
Padoms:egādājoties jaunas riteņmāju riepas, ņemiet vērā slodzes indeksu (LI). Atkarībā no modeļa tas ir divu vai trīs ciparu skaitlis. Katrai riepai ir norādīts:
 • Riepas ar LI 118 - katru riepu var noslogot līdz 1320 kg, pieļaujot kopējo svaru līdz 5280 kg.
 • Klasiskajiem kemperiem līdz 3,5 tonnām (3500 kg) pietiek ar LI 103 ar 875 kg kravnesību uz vienu riepu.

Vai CP riepas ir obligātas kemperiem?

C riepas ar transportlīdzeklim pielāgotu kravnesību ir daļa no daudzu kemperu pamataprīkojuma. Tomēr šāda veida riepas nav obligātas. Tomēr tās ir ļoti ieteicamas, ja piesardzības nolūkos meklējat lielākas slodzes rezerves. Turklāt augstas kvalitātes kemperu riepām ir papildus aizsargātas riepu sānu malas un sāniski integrēti nobrāzuma aizsargbloki, lai palielinātu kalpošanas laiku.

Cik ilgi kemperu riepas ir derīgas?

Jūsu kemperu riepu kalpošanas laiku nevar noteikt pēc noteikta kilometru skaita – neatkarīgi no tā, vai tās ir C vai CP riepas. Ir vairāki faktori, kas ietekmē riepu kalpošanas mūžu, ar tiem mēs jūs iepazīstināsim turpinājumā.

Kemperu riepu protektors

Tāpat kā ar citām riepām, atlikušais protektors ir svarīgs identifikators, lai noskaidrotu, vai jums vajadzētu iegādāties jaunas riepas. Likumiski minimālais protektora dziļums 1,6 mm. Ideālā gadījumā to vajadzētu izmērīt protektora centrā, jo šī vieta visvairāk saskaras ar asfaltu.Mērīšanu var veikt ar protektora dziļuma mērītāju, vai ar izlīdzēties ar viena eiro monētu, kurai ir 3 mm plata mala zelta krāsā. Varat arī izmantot divu eiro monētu ar 4 mm malu sudraba krāsā. Ja josla nav redzama, riepas var droši lietot. Jūsu izmantotajām kemperu riepām ir atšķirīgs minimālais protektora dziļums. Šeit ir ieteikumi vasaras un ziemas/ vissezonas riepām:
 • Vasaras riepām ieteicams, lai protektora dziļums nebūtu mazāks par 3 mm.
 • Ziemas un vissezonas riepām ieteicams 4 mm protektora dziļumu.
Piezīme:riepu izmantošana, līdz tās patiešām sasniedz likumā noteikto protektora sekluma ierobežojumu, var apdraudēt jūsu drošību uz ceļa.
rv-tyre

Dabiskais novecošanās process

Papildus protektora nodilumam, ko izraisa braukšana, kemperu riepas ir pakļautas tipiskam novecošanas procesam, ko ietekmē dažādi laika apstākļi. Tas ir process, kas notiek neatkarīgi no nobraukuma, pat ja jūs izmantojat savu kemperi tikai vienu vai divas reizes gadā atvaļinājumā un īsiem braucieniem. Dažas no tipiskām identifikācijas pazīmēm ir redzamas plaisas sānos, kas var radīt patiesus draudus. Tāpat pelēcīga nokrāsa liecina, ka jūsu riepas ir novecojušas. Tās ir norādes, ka ir pienācis pēdējais laiks iegādāties jaunas riepas.

Kā noteikt savu kemperu riepu vecumu?

Jūs varat noteikt riepu vecumu, izmantojot DOT numuru. Šis ir četrciparu skaitlis, kas ir iegravēts uz riepu sānu malas braukšanas virzienā. Pirmie divi cipari apzīmē mēnesi, pēdējie divi – izgatavošanas gadu. Šo informāciju varat izmantot, lai noteiktu precīzu riepu vecumu.

Cik veca var būt riepa, lai izietu skati?

Pārsteidzošs ir fakts, ka riepu vecumam nav likumisku prasību. Tas vienlīdz attiecas uz automašīnām un kemperiem, lai gan slodze uz riepām uz vienu nobraukto kilometru ir ievērojami lielāka. Ja nobraukums ir mazs un riepas ir labā stāvoklī, CSDD inspektori var apstiprināt kemperu riepas, lai arī cik vecas tās būtu, taču CSDD autovadītājus aicina neizmantot riepas, kas ir vecākas par 5-6 gadiem. Iemesls ir iepriekš aprakstītais novecošanās process, kas laika gaitā automātiski ietekmē gumijas savienojumus. Pat ja tas maksā naudu, šajā laikā, līdz 5-6 gadiem, ir jāiegādājas jaunas riepas, lai nodrošinātu visu pasažieru drošību.

Vissezonas riepas vai kemperu riepas vasarai un ziemai?

Kā kaislīgs ceļotājs, pasūtot jaunas kemperu riepas, jūs saskarsieties ar jautājumu, kāda veida riepas izvēlēties. Tas, vai vēlams izmantot vissezonas riepas vai vasaras un ziemas riepas, ir atkarīgs no vēlamā ceļojuma laika un galamērķiem. Tālāk ir sniegti daži padomi, kas palīdzēs jums izvēlēties.

Noteikumi un nosacījumi vissezonas riepām

Neatkarīgi no tā, vai tās ir C vai CP riepas: abiem variantiem kopš 2018. gada ir spēkā jauni noteikumi. Iepriekš bija obligāti jāizmanto M+S riepas (šie burti apzīmē dubļus un sniegu). Ja šobrīd iegādājaties jaunas vissezonas riepas, tās jāmarķē ar jauno sniegpārslas simbolu, ko bieži arī dēvē par Alpu kalnu. Jūs joprojām varat izmantot M+S riepas, kas ražotas pirms 2018. gada līdz 2024. gadam. Svarīgi: ja ceļojat ar savu kemperi uz ārzemēm, jums jāievēro vietējie noteikumi.

Speciālisti: vasaras un ziemas riepas

Ja esat starp tiem autovadītājiem, kuri ceļo cauru gadu, ir ieteicamas vasaras un ziemas riepas. Atkarībā no sezonas jūs varat pilnībā izmantot to potenciālu visu veidu ceļa apstākļos – neatkarīgi no tā, vai tas ir sauss vai slapjš, vai ir sniegs zem jūsu riteņiem. Ja nepieciešams, ziemas ceļojumos Alpu reģionos paņemiet līdzi sniega ķēdes.

Piemērotu riepu pasūtīšana populāriem kemperiem

Saskaņā ar dažādu statistiku, tendence ceļošanai ar kemperiem turpinās jau vairākus gadus. Nesenie Covida pasākumi ir vēl vairāk veicinājuši pašreizējo rekordlielo kemperu skaitu.Populārākie ir Fiat modeļi, kuru pamata modelis ir labi zināmajais Ducato.Pārveidošanu veic dažādi uzņēmumi. Turklāt ir arī luksusa klases kemperi, kuru pamatā ir kravas automašīnas, kas ir pilnībā pielāgotas klientu individuālajām vēlmēm un bieži pārsniedz 7,5 tonnu ierobežojumu. Ir skaidrs, ka šeit tiek izmantotas kravas automašīnu riepas. Jauniem transportlīdzekļiem rūpnīcā ir pieejamas dažādas disku/riepu kombinācijas. Ja jums ir nepieciešamas jaunas riepas protektora nodiluma vai vecuma dēļ, pārbaudiet DOT numuru, lai noteiktu precīzu riepu vecumu. Tos varat atrast reģistrācijas apliecības 1. daļā vai tieši uz riepām. Ciparu un burtu kombinācija un to nozīme ir parādīta šajā piemērā:

225/65 R16 91 CP 109 Q
 • Riepas platums:platums ir 225 mm.
 • Augstuma un platuma attiecība:cipars 65 norāda, ka riepas augstums ir 65% no riepas platuma.
 • Riepu veids:burts R apzīmē autofurgoniem raksturīgas radiālās riepas.
 • Diska izmērs: divi cipari tieši seko riepas veidam. Tās ir 16 collas.
 • Riepu veids:CP apzīmē ‘Camping’, C – ‘Cargo’ vai ‘Commercial’. Abi ir iespējami.
 • Slodzes indekss:ar indeksu 109, katra riepa var izturēt līdz 1030 kg. Ja braucat ar 3,5 tonnu kemperi, slodzes rezerve ir attiecīgi liela.
 • Ātruma indekss:riepas ar indeksu Q pieļauj ātrumu līdz 160 km/h.

Piezīme:Kemperiem līdz 3,5 tonnām ievērojiet vadlīnijas, kas attiecas uz vieglajiem automobiļiem. Ārpus apdzīvotām vietām transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 t, un autobusiem ātrumu ierobežojums ir 90 km/h līdz. Mēs iesakām izvēlēties savam kemperim piemērotas C vai CP riepas, jo tām ir lielāka kravnesība. Pārliecinieties, ka slodzes indekss nav zemāks par pieļaujamo transportlīdzekļa kopējo masu. Ideālā gadījumā ir jābūt pieejamai slodzes rezervei, lai nodrošinātu lielāku drošību. Divu vai vairāku riepu pasūtījumiem ātri un bez piegādes izmaksām piegādājam Jūsu vēlamā modeļa riepas kemperiem. Pasūtīt tagad!

Cenās iekļauts PVN un piegāde Latvijā