Pasūtījuma statusu x
Izrakstīties

6303183063031830

X
Vai jums nepieciešama
palīdzība?
Mēs soli pa solim
jums palīdzēsim
atrast pareizās riepas.
Riepu meklēšana
Platums
Augstums
Diametrs
Reifen Finden
Pēc transportlīdzekļa
Zīmols:
Modeļu piedāvājums:
Ražošanas gads / tips:
Sērija / versija:

Riepas elektriskiem un hibrīdu automobīļiem


Pieaugot to reģistrācijas skaitam, elektriskās automašīnas un transportlīdzekļi ar hibrīddzinējiem vairs nav tikai tendence, bet lēnām kļūst par pastāvīgu tirgus daļu. Dabiski, ka elektriskajām automašīnām (vai elektriskajiem transportlīdzekļiem kopumā) un hibrīdiem ir nepieciešamas īpašas riepas.

Kas jāņem vērā, izvēloties riepas


Droša saķere, augsts braukšanas komforts un tomēr ārkārtīgi ekonomiskas - šīs ir specifikācijas. Riepu nozarei nav viegls uzdevums. Lai izstrādātu labas riepas elektriskajiem transportlīdzekļiem, nepieciešami intensīvi pētījumi. Īpaši premium riepu ražotāji ir gatavi ieguldīt nepieciešamo kapitālu inovācijās, kas nodrošina plašāku piedāvājumu klāstu, neatstājot novārtā drošības aspektu. Var būt piemēroti arī parasto riepu modeļi ar zemu rites pretestību (atpazīstami pēc AA etiķetes vērtībām) un lielu kravnesību. Vai arī varat palikt drošajā pusē un izvēlēties tā sauktās homologētās riepas, kuras automašīnas ražotājs ir apstiprinājis tieši jūsu transportlīdzeklim. To, vai tas uz jums attiecas, varat uzzināt mūsu riepu meklēšanas cilnē “Par automašīnas izvēli”. Mūsu tiešsaistes veikalā mēs varam jums piedāvāt riepas, kas īpaši pielāgotas šīm prasībām.

Kādas ir ražotāju jaunākās riepas?


Starplaikā elektromobiļu riepām ir izveidojies termins ""garš un šaurs"". Tas attiecas uz riepām ar lielu apkārtmēru un šauru protektoru, t.i., riepas, kas īpaši paredzētas elektromobiļiem. Daži labi pazīstami ražotāji tagad piedāvā īpašas riepas elektromobiļiem:

Jauna paaudze: HL riepas smagsvariem

Smagie elektriskie automobiļi un SUVi ar elektrisko vai hibrīda piedziņu rada lielāku slodzi uz ceļiem nekā parastie pasažieru automobiļi. Tomēr šiem transportlīdzekļiem reti piedāvātas lielākas riepas ar lielāku kravnesību. Šī iemesla dēļ Continental tagad piedāvā pirmās vieglo automašīnu riepas ar jauno augstas slodzes (“high-load”) indeksa identifikatoru – saīsināti “HL”.

Augstas slodzes riepu īpašības

Atšķirība starp HL riepām un parastajām riepām ir to sastāvs. Lielāka nestspēja ir riepas struktūras un materiāla sastāva izmaiņu rezultāts. Lai piedāvātu jums optimālu riepu, tika ņemti vērā arī citi faktori, piemēram, rites pretestība un nobraukums. Tikpat svarīgs aspekts ir pastāvīgi zems rites troksnis.

Pirmo HL riepu rada Continental

Slodzes indekss (LI) norāda maksimālo pieļaujamo transportlīdzekļa slodzi uz riepu. 2021. gada janvārī Continental pirmo reizi prezentēja HL riepas ar slodzes indeksu 101. Kravnesība ir 825 kg. Noliktais mērķis bija aprīkot smagi motorizētos hibrīdos un elektriskos transportlīdzekļus ar lieljaudas riepām. Tas ir svarīgi, jo šo divu veidu auto riepu tirgus daļa pakāpeniski palielinās. Statistiski šie transportlīdzekļi sver vidēji par aptuveni 300 kg vairāk nekā tie ar dīzeļa vai benzīna dzinējiem. Tas radījis izaicinājumu, jo lielāku riepu piedāvājums šīm automašīnām ir vienkārši ierobežots.
Atšķirībā no iepriekšējām XL riepām ar slodzes indeksu 98, Continental HL riepu kravnesība ir palielināta par 10% no 750 kg līdz 825 kg uz vienu riepu. Svarīgi zināt: spiediens riepās paliek nemainīgs, apm. 2,5 bāri. Starp citu: Jūsu transportlīdzeklim norādīto slodzes indeksu varat atrast reģistrācijas apliecības 1.daļā (transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā). Pēdējie divi vai trīs cipari ir svarīgi. Lai veidotu rezerves attiecībā uz kravnesību, no juridiskā viedokļa drīkst pārsniegt slodzes indeksu.

Prasības elektromobiļu riepām


 • Drošība
  Kā vienmēr, galvenais noteikums ir: vispirms drošība! Elektromobiļu riepām ir jāgarantē gan atbilstoša saķere, gan īsi bremzēšanas ceļi, īpaši nelabvēlīgos laikapstākļos. Otrais burts uz riepas marķējuma - ideālā gadījumā A - norāda uz ļoti labām bremzēšanas īpašībām mitros apstākļos.
 • Zema rites pretestība un lielāka kravnesība
  Elektriskās automašīnas parasti ir smagākas, jo tajās ir milzīgas baterijas. Tāpēc izmantotajām riepām jāpārvalda līdzsvars starp palielinātu slodzi, no vienas puses, un no tā izrietošo augstāko rites pretestību, riepu nodilumu un enerģijas patēriņu, no otras puses. Daži riepu ražotāji smagākām automašīnām piedāvā riepas ar XL marķējumu. Zemākās iespējamās rites pretestības sasniegšana (A efektivitātes klase) joprojām ir mērķis, jo ir skaidrs: jo mazāka pretestība, jo augstāks diapazons.
 • Griezes moments
  Elektriskās piedziņas dēļ paātrinājuma sākumā elektrisko un hibrīdtransportlīdzekļu riepām ir lielāks griezes moments nekā parasti benzīna vai dīzeļdzinēju transportlīdzekļiem. Tas papildus ietekmē nobraukumu
 • Zems trokšņa līmenis
  Zems trokšņa līmenis noteikti palielina braukšanas komfortu. Tā kā elektriskās automašīnas parasti ir ļoti klusas, tas arī jāpatur prātā, izvēloties riepas.

Populāri elektromobiļi un atbilstošas riepas

Visvairāk pārdotie elektromobiļi 2020. gadā. Pie mums varat atrast īstās riepas. Vienkārši izmantojiet saiti, lai atrastu savu transportlīdzekli.

# Modeļu apzīmējums / Tips Rādīt riepas
1 Renault Zoe Riepu meklēšana Renault Zoe
2 VW e-Golf Riepu meklēšana VW e-Golf
3 Tesla Model 3 Riepu meklēšana Tesla Model 3
4 VW ID.3 Riepu meklēšana VW ID.3
5 Hyundai Kona Elektro Riepu meklēšana Hyundai Kona Elektro
6 TSmart Fortwo Riepu meklēšana TSmart Fortwo
7 VW e-Up Riepu meklēšana VW e-Up
8 BMW i3 Riepu meklēšana BMW i3
9 Audi E-Tron Riepu meklēšana Audi E-Tron
10 Opel Corsa-e Riepu meklēšana Opel Corsa-e
Label: A-A-68

ES riepu marķējums un elektromobiļi


Vai ES riepu marķējums var man palīdzēt izvēlēties pareizās riepas savam elektromobilim?

Jā, jo ES riepu marķējums sniedz informāciju par riepas īpašībām šādās trīs jomās:

a) efektivitātes klase

b) saķere ar slapju ceļu

c) trokšņu līmenis

Labai riepai, kas īpaši paredzēta e-automašīnām, ir jābūt vērtējumam A kategorijās efektivitāte/degvielas patēriņš un saķerē ar slapju ceļu . Automašīnu īpašnieki, kuri lielu nozīmi piešķir braukšanas ērtībai, izvēlas riepas ar zemu decibelu vērtību. Jo mazāks skaitlis, jo klusāk riepa ripo. Īpaši klusas riepas ir apzīmētas arī ar viļņa simbolu.

Kādas piemērotas riepas reifen-direkt.lv iesaka jūsu elektromobilim?

Zemāk ir daži izcilākie riepu varianti - pieejami mūsu veikalā:

Cenās iekļauts PVN un piegāde Latvijā