Mēs izmantojam cookies. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat to lietošanai.
OK
Pasūtījuma statusu x
Izrakstīties

00371 6303183000371 63031830

Biežāk Uzdotie Jautājumi

 1. Kad un kādēļ man ir jāizmanto ziemas riepas?
 2. Vai uz riepas var montēt ledus ķēdes?
 3. Vai ziemas riepām ir maksimālais ātrums?
 1. Kad un kādēļ man ir jāizmanto ziemas riepas?

  Ziemas tuvošanās dēļ, ir ieteicams ziemas riepas iegādāties jau oktobrī. Līdz ar gaisa temperatūras pazemināšanos, krītas arī vasaras riepu elastība, tās jau pie 7°C sacietē. Tas nozīmē, ka saķere ar ceļa virsmu mazinās un bremzēšanas ceļš būtiski pagarinās! Ziemas riepas turpretī sastāv no īpaši aukstumizturīga gumijas maisījuma ar augstu silikona vai dabīgā kaučuka saturu, kas arī aukstumā paliek elastīgi. It sevišķi uz slapjiem un apledojušiem ceļiem savu materiāla īpašību un sīki rievotā protektora dēļ, ziemas riepas izceļas ar labāku saķeri un ir daudz labākas par vasaras riepām bremzēšanas, pagriezienu un izslīdēšanas gadījumos. Pie tam jāņem vērā, ka likumīgi noteiktajā kārtībā ziemas apstākļos ir aizliegts braukt ar vasaras riepām un avārijas gadījumā Jums tiks liegta apdrošināšanas atlīdzība. 2. Vai uz riepas var montēt ledus ķēdes?

  Principā uz katras riepas var uzmontēt ledus ķēdes. Tomēr dažādo disku dēļ praktiski var rasties ierobežojumi. Lūdzu īpaši pievērsiet uzmanību alumīnija disku sertifikāta aprakstam vai transporta līdzekļa tehniskajam aprakstam. 3. Vai ziemas riepām ir maksimālais ātrums?

  Ziemas riepu maksimālais ātrums atkarībā no riepas īpašībām ir: 160 km/h (Speed Index Q), 190 km/h (T), 210 km/h (H), 240 km/h (V) un virs 240 km/h (ZR).