Mēs izmantojam cookies. Izmantojot šo vietni, jūs piekrītat to lietošanai.
OK
Pasūtījuma statusu x
Izrakstīties

00371 6303183000371 63031830

Biežāk Uzdotie Jautājumi

 1. Kas ir ES riepu marķējums?
 2. Uz kurām valstīm attiecas ES riepu marķējums?
 3. Kas sertificē riepas?
 4. Kur ir pieejama informācija par manu riepu marķējumu?
 5. Kādas ir alternatīvas iespējas novērtēt riepas, izņemot ES marķējumu?
 1. Kas ir ES riepu marķējums?

  Sākot ar 2012. gada 1 novembri visām tirdzniecībā esošajām riepām, kas ražotas pēc 2012. gada 1. jūlija, jābūt marķētām saskaņā ar ES normām un jāsatur informācija par rites pretestību, saķeri ar slapju ceļu un trokšņu emisiju. Regula ir saistoša visām ES dalībvalstīm. Tas attiecas uz visām pasažieru automašīnu, vieglo kravas automašīnu un kravas automašīnu riepām (C1, C2 un C3).

  Riepu marķēšanas mērķis ir sniegt lietotājiem vairāk informācijas par riepu drošību un ar apkārtējo vidi saistītiem jautājumiem. Riepu marķējums kalpo patērētājam kā palīgs lēmumu pieņemšanā.

  ES riepu marķējums, līdzīgi kā elektroiekārtu, piemēram, ledusskapju un veļas mašīnu klasifikācija tiek veidots kā krāsu kods, kas sākas ar labāko (zaļā kategorija - A -)  un beidzas ar sliktāko (sarkanā kategorija - G -). 2. Uz kurām valstīm attiecas ES riepu marķējums?

  Kā jebkura Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes regula, tā Nr 1222 / 2009 par ES riepu marķējumu ir saistoša visās ES dalībvalstīm. 3. Kas sertificē riepas?

  Riepu ražotāji paši sertificē riepas saskaņā ar noteiktiem kritērijiem ES riepu marķējumam. Tādejādi katrs riepu modelis un katrs izmērs tiek atsevišķi testēti, klasificēti un tad sertificēti. 4. Kur ir pieejama informācija par manu riepu marķējumu?

  Riepu ražotājam vieglo automašīnu, vieglo kravas automašīnu un smago automašīnu kategoriju klasifikācija ir jādokumentē savos prospektos un jāpublicēti arī internetā. Jau pirms iegādes klientam jābūt informētam par riepas datiem, bet vēlāk informācija jānorāda vai jāpievieno rēķinam par riepu iegādi.

  reifen-direkt.lv sniedz informāciju, kas detalizētā veidā raksturo katru vienību saskaņā ar ES marķējumu. Marķējums tiek norādīts katrai vienībai atsevišķi, kas nozīmē, ka katrai vienībai ir savs marķējums. Papildus informācija tiek nosūtīta kopā ar rēķinu. 5. Kādas ir alternatīvas iespējas novērtēt riepas, izņemot ES marķējumu?

  Jaunizveidotā etiķete informē klientu par trim svarīgākajiem kritērijiem - rites pretestību, saķeri uz slapja ceļa un trokšņa emisiju. Tomēr pastāv citas svarīgas ar drošību saistītas ražojuma īpašības, kas jāņem vērā, izvēloties jaunas riepas. Tās ir, piemēram, akvaplanēšanas īpašības, stabilitāte, izturība, bremzēšanas īpašības uz sausa un slapja ceļa, kā arī sniegums ziemas apstākļos.
  Ražotāji norāda, ka riepas marķējums nav paredzēts kā aizstājējs izsmeļošai informācijai, kas izriet no, piemēram, testiem  tematiskajos žurnālos.
  Riepas etiķete ziemas riepām, piemēram, ir tikai ierobežota vērtība, jo ziemas īpašības nav norādītas.
  Automobiļu žurnālos veiktie riepu testi paliek nozīmīgs informācijas avots patērētājiem, jo ??tie pārbauda ne tikai 3 no kritērijiem, kas norādīti uz etiķetes, bet līdz 11 ar papildu drošību saistītās ražojumu īpašības.